Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2024

 1. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu.
 2. Dzisiaj spotkania KŻR. Po Mszach św. będziemy mogli także zapoznać się z ofertą turystyczną naszego regionu.
 3. W poniedziałek, 8 kwietnia, w naszym kościele i parafii przeniesiona Uroczystość Odpustowa Zwiastowania NMP. Msze św.: 7.00;9.00;12.00;15.30;18.00. W tym dniu można włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego. Chętnych do duchowej obrony dzieci nienarodzonych, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Kazania odpustowe wygłosi o. Grzegorz Kwiecień, franciszkanin.
 4. Z racji Dnia Świętości Życia w kruchcie kościoła zorganizowaliśmy wystawę „Pro life”.
 5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Igor Mazurek i Malwina Wilczek z parafii tutejszej.
 6. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła, m.in za te przekazywane przelewem na konto. Niech Bóg wynagrodzi je stokrotnie!
 7. Ogrzewanie kościoła na parterze zostało wyłączone, ale dalej ogrzewamy podziemia kościoła z umieszczoną tam wystawą.
 8. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w budowę Bożego Grobu, Ciemnicy, za ofiary na kwiaty, upiększenie prezbiterium, liturgicznej służbie ołtarza i procesji, służbie muzycznej, trudzącym się m.in. w przygotowaniu ognia w Wielką Sobotę. Dziękujemy za dary do kuchni i wszelkie złożone ofiary.
 9. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu ogłasza zapisy na rok szkolny 2024-2025 pierwszego i drugiego stopnia. Szkoła ma wiele osiągnięć wśród swojej kadry nauczycielskiej i uczniowskiej. Termin składania podań do 8 maja.
 10. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych podczas obecnych wojen. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.