Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Piąta Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022

Piąta Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022

 

 1. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00 oraz spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. Zasłaniamy krzyż, by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu „zdystansować” się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża. Zasłona była symbolem żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu popatrzeć na Boski majestat po okresie oczyszczenia.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 7. Msza św. z nauką w tych dniach o godz. 10.30.
 5. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa z obrzędem poświęcenia palm.
 6. W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Rozpoczęcie, godz. 19.15. Zapraszamy
 7. W następną niedzielę w kościele franciszkanów po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży z siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Spotkanie to dotyczy rodziców i ich dzieci, którzy wyrażają wolę przygotowania się i otrzymania sakramentu bierzmowania w naszej Parafii w 2023 roku.
 8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Mariusz Kudela z Parafii tutejszej z Pauliną Anną Widła z parafii Św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 9. Zaproszenie: Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Stowarzyszenie Twórców Ludowych zapraszają do uczestnictwa w Kiermaszu Wielkanocnym w Niedzielę Palmową na Rynku Wielkim w Zamościu w godz. 9.00-14.00.
 10. W minionym czasie ofiary na potrzeby funkcjonowania kościoła złożyli m.in.: Lucyna Marszalec, Bożena Lenard, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Barbara Anna Fijołek, Jerzy Chróścikowski, Magdalena Pyś, Ryszard Herc, Infonet Spółka Marek Szumowski, Grzegorz Kogut. Bóg zapłać!
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego z Parafii śp. Edwarda Kalisiewicza z ul. Partyzantów, lat 71, zmarłych Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.