Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, Święto Świętej Rodziny, 31 grudnia 2023 r.

 

  1. Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu obchodzona jest w liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kult Najświętszej Rodziny szerzył się w XVII wieku jako spontaniczna reakcja na demoralizujące skutki wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648), które w szczególny sposób dotknęły rodzin. Kult Najświętszej Rodziny zwracał wtedy uwagę na wzór życia rodzinnego.
  2. W ostatnim dniu Roku 2023 w niedzielę podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za miniony rok, przepraszać za grzechy i prosić o błogosławieństwo na Nowy 2024 r.
  3. W Nowy Rok 2024 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; we wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; 3 stycznia w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  4. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte będą celebrowane jak w niedzielę. Po każdej Mszy świętej  odbędzie się błogosławienie kredy i kadzidła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
  5. W Objawienie Pańskie odbędzie się X Jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Zamościu. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą w Katedrze Zamojskiej o godzinie 10.30. Transmisja w Katolickim Radiu Zamość. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Jedna ze stacji Orszaku będzie przy naszym kościele.
  6. W Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Dzieci Zamojskich Szkół i Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Pana Tadeusza Wicherka, dyrektora Orkiestry. Zapraszamy.
  7. W następną Pierwszą Niedzielę Miesiąca, 7 stycznia, spotkania KŻR i wspólny opłatek w salce klasztornej po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 i 12.00. Prosimy o obecność.
  8. W dniu 2 stycznia będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w parafii.
  9. W sobotę, 31 grudnia, 2022 r papież Benedykt XVI odszedł do wieczności o godz. 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. Słowa papieża z lutego 2022 r.:Wkrótce stanę przed ostatecznym sędzią mojego życia. Choć, patrząc wstecz na moje długie życie, mogę mieć wiele powodów do obaw i lęku, to jednak w duchu jestem radosny, ponieważ mocno wierzę, że Pan jest nie tylko sprawiedliwym sędzią, lecz także przyjacielem i bratem, który już sam cierpiał z powodu moich niedostatków i dlatego jako sędzia jest także moim obrońcą”.
  10. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu: śp. Ireneusza Porowczuka z ul. Greckiej, lat 71; śp. Teresę Janinę Skóra z ul. Peowiaków, lat 79; śp. Leszka Janusza Wasiołek z ul. M. C. Skłodowskiej, lat 57. Wieczny odpoczynek….

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.