Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Szósta Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2022

  1. Dzisiaj w niedzielę, 22 maja, Pierwsza Komunia Święta dzieci o godz. 10.00, natomiast od poniedziałku o godz. 18.00 będą miały biały tydzień. W tych dniach dzieci z rodzicami wyrażą wdzięczność Chrystusowi za Dar Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby uczestnictwo w białym tygodniu było priorytetem dla dzieci, pomimo ich licznych zajęć pozaszkolnych. W tych dniach Jezus eucharystyczny pragnie szczególnie być w ich sercach, aby zasmakowali duchowego Chleba, który jest zadatkiem życia wiecznego, mocą do dobra i obroną przed złem.
  2. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; w czwartek wsp. św. Filipa Neri, kapłana; następna niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej we wtorek w salce klasztornej, godz. 16.30.
  5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Katarzyna Danuta Rybicka z parafii tutejszej z Piotrem Krajewskim z parafii Tyszowce; Diana Magdalena Niedziela z parafii tutejszej z Grzegorzem Pydyn z parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Warszawie; Magdalena Hołowczuk z parafii tutejszej z Igorem Jerzym Klukowskim z parafii katedralnej w Zamościu; Joanna Kozyra z parafii tutejszej z Łukaszem Radeckim z parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu; Aleksandra Omiotek z parafii tutejszej z Sylwestrem Koza z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach.  Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  6. W niedzielę, 29 maja, zapraszamy na kolejny koncert organowy na godz. 19.00 w wykonaniu prof. Jana Bokszczanina z Warszawy. Natomiast Mszę św. o godz. 18.00 przed koncertem ubogaci chór Konsonans z Łabuń.
  7. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy także na majówki przy krzyżu na Osiedlu Zamczysko, godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do czczenia Matki Bożej przez organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżach i kaplicach.
  8. Ofiary na funkcjonowanie kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Marek Gwarecki, Anna i Krzysztof Mazurek, Maria i Robert Pawłowscy, Marzena i Michał Słomian, Alfreda Koczułap, Barbara i Marian Siemko, Zuzanna Niedźwiedź, Barbara Łagowska. Bóg zapłać!
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarli: śp. Anna Pomazanka z ul. Ormiańskiej, lat 75; śp. Andrzej Piotr Magdziak, lat 63. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.