Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzecia Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2022 roku

 1. W dniu 11 grudnia, obchodzimy Niedzielę Radości „Gaudete”. Jest tylko jeden motyw radości chrześcijańskiej: Pan blisko jest!
 2. W dniu dzisiejszym poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do  przyjęcia  Pierwszej Komunii Świętej, godz. 10.30. Eucharystia dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.30.
 3. Dziś w niedzielę o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Mariana Rojka z racji 80. Rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego. Liturgię Mszy św. ubogaci Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Po Eucharystii okolicznościowy koncert w wykonaniu tego zespołu. Więcej informacji w zakładce www.zamosc.franciszkanie.pl/koncerty. Zapraszamy.
 4. We wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji oraz kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. W tamtym czasie Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
 5. W środę, 14 grudnia, w liturgii wspominamy Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu po Eucharystii o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana z racji czternastego dnia miesiąca (wspomnienie męczeńskiej śmierci). Po Mszy Świętej nabożeństwo.
 6. W najbliższy piątek, 16 grudnia, rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Jest możliwość wysłania przez dzieci listu do Dzieciątka Jezus, które w figurze w jednym z sanktuarium w Rzymie odbiera cześć od wiernych. Napisany list z podziękowaniami czy prośbami można pozostawić w kancelarii lub zakrystii. Ojciec Proboszcz wyśle je do rzymskiego sanktuarium. Nadesłane tam od dzieci z całego świata listy są odczytywane przy figurze Dzieciątka Jezus.
 7. Za tydzień w niedzielę, zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia Zakonu Kontemplacyjnego Sióstr Klarysek. Są one m.in. w pobliskim Sitańcu. Parafianom, sympatykom i mieszkańcom miasta Zamość, siostry dziękują za otrzymane wsparcie i otaczają modlitwą.
 8. Msze Święte roratnie, oprócz niedziel i uroczystości, są sprawowane o godz. 7.00. Roratnie spotkania dzieci odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 15.30.
 9. Ofiary materialne w minionym czasie poza tacą na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Bogusława i Jan Obszańscy, Wanda Maciejewska, Danuta Dąbrowska, Ryszarda Leszczyńska, Henryka Pastusiak, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Maria Stefanek Serafin, Anna Janik, Andrzej Wiśniewski, Elżbieta Brzozowska, Danuta Marzec, Zdzisława Palonka. Bóg zapłać!
 10. Za tydzień w niedzielę, 18.12. na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Wigilia i kolędowanie. Rozpoczęcie godz. 16.00.
 11. Miasto Zamość ogłasza nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji w Urzędzie Miasta.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych. Z terenu parafii z życiem ziemskim rozstał się śp. Jan Stanisławczuk z ul. Długosza, lat 94. Mija także siódma rocznica śmierci śp. o. Józefa Łapińskiego, prowincjała naszej prowincji zakonnej pw. Matki Bożej Niepokalanej. Dzięki jego staraniom we współpracy z Księdzem Biskupem Janem Śrutwą, franciszkanie powrócili do Zamościa w 1994 r. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.