Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzecia Niedziela Adwentu, 17 grudnia 2023 r.

 

 1. W każdą niedzielę Msza św. sprawowana o godz. 10.30 jest m.in. dla kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Te duchowe przygotowania do spotkania z Bogiem w tych sakramentach traktujmy priorytetowo jako ważne świadectwo wiary dorosłych wobec dzieci i młodzieży.
 2. W niedzielę na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 15.00 rozpocznie się Wigilia z kolędowaniem. Zaproszeni są wszyscy.
 3. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 4. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie sprawowane o godz. 7.00.
 5. W niedzielę, 24 grudnia, w dzień wigilijny Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00;14.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zamówiona intencja została przeniesiona na godz. 12.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 obejmiemy modlitwą wszystkich zmarłych w obecnym roku Parafian i zmarłych poleconych na kartkach.
 6. W dniu 20 grudnia w kościele św. Katarzyny w Zamościu o godz. 18.00 wykład pt.: „Pozycja, rola i zadania rodziny w teologii św. Tomasza z Akwinu”. Prelegent prof. Artur Andrzejuk.
 7. Wieczerza Wigilijna jest dla nas łaską do wspólnego radosnego spotkania i modlitwy. Niech ten szczególny Wieczór będzie okazją do umocnienia więzi rodzinnych. Wypełnijmy ten czas wspólnym radowaniem się z narodzin Zbawiciela, wspólną modlitwą ze śpiewaniem kolęd. Z tradycji ten dzień możemy uczynić postnym. Nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią.
 8. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Serdecznie zapraszamy Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i przybyłych Gości na wspólne sprawowanie Eucharystii i zaśpiewanie kolęd na chwałę Bożą i naszego zbawienia.
 9. Siostry Klaryski z pobliskiego Sitańca, również zapraszają na Msze św. Pasterkę do kaplicy klasztornej w Sitańcu o godz. 24.00. Będzie ona sprawowana za Dobrodziejów, Przyjaciół i tych którzy polecają się ich modlitwie.
 10. Są do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Posiadamy jeszcze ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2024 z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
 11. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o możliwości uzyskania Odpustu za zmarłych lub dla siebie w związku z osiemsetletnią rocznicą zorganizowania przez św. Franciszka z Asyżu szopki Bożego Narodzenia w 1223 r. w Greccio. Zobacz: www.zamosc.franciszkanie.pl zakładka: aktualności
 12. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.