Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Najśwętszej Trójcy, 12 czerwca 2022

 

 1. W niedzielę, 12 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiara w jednego Boga w Trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych treści chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
 2. W niedzielę spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00. Rozdamy nowe indeksy wakacyjne, tym którzy przez czas dwóch miesięcy wykazali wolę przyjęcia bierzmowania w naszym kościele.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Antoniego z Padwy ze śpiewem Te Deum. Mocno wierzymy, że ten Święty Franciszkanin dopomógł nam odbudować naszą świątynię. W poniedziałek Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. We wtorek wsp. św. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w środę wsp. św. Jolanty, zakonnicy; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Odbędzie się procesja do czterech stacji. W rejonie Starego Miasta Zamościa procesję tworzyć będą: wspólnota parafialna z Katedry Zamojskiej, parafii Ojców Franciszkanów, wspólnota wiernych z kościoła św. Mikołaja i św. Katarzyny. Rozpoczęcie procesji Eucharystią sprawowaną w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do dania świadectwa o wierze obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nasza obecność, niech będzie wynagrodzeniem za zniewagi innych okazywane Bogu i Matce Najświętszej. Procesja Bożego Ciała to nasza wola podążania za Chrystusem i zapowiedź naszej procesji do nieba. Zapraszamy dzieci z rodzicami (szczególnie komunijne) do sypania kwiatów w czasie tej Uroczystości; w piątek wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 4. Msze św. w kościele franciszkanów w Uroczystość Bożego Ciała: 7.00;9.00;10.30 (bez homilii); 14.30;18.00.
 5. Czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 sprawujemy nabożeństwa czerwcowe.
 6. Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej we wtorek w salce klasztornej, godz. 16.30.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiarodawców odczytamy za tydzień.
 8. Kolejny wykład w ramach wykładów Akademii Zamojskiej odbędzie się 15 czerwca po Eucharystii o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny w Zamościu. Prelegentem będzie ks. profesor Dariusz Oko.
 9. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi przygotowują się do obchodów 100-lecia przybycia do Polski. W Łabuniach 100 lat temu powstał pierwszy dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi posługują w 72 krajach na całym świecie.
 10. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.