Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

VI Niedziela zwykła, 11 lutego 2024

 1. W każdą niedzielę w kościele Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania, godz. 10.30.
 2. Dzisiaj w niedzielę, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą wszystkich chorych i służbę zdrowia. Potrzebującym udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 3. W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu Msze Święte w kościele wg porządku dnia powszedniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Rekolekcje wielkopostne dla szkół, parafian i sympatyków odbędą się w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę (25-27 marca br.).
 4. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; dla dzieci, godz. 16.30 oraz o godz. 17.15.
 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 6. Zamawiajmy Msze św. Dar Eucharystii pozostawił nam Jezus Chrystus. Nie zabobony, horoskopy, amulety, nie ślepe siły przyrody, ale Msza św.- Chleb Życia, jest dla człowieka błogosławieństwem w tworzeniu piękna i dobra oraz mocą w zmaganiu ze złem i różnymi chorobami. Okazjami do jej ofiarowania mogą być m.in.: urodziny, imieniny, rocznice, trudne sytuacje życiowe i inne wydarzenia z naszego ziemskiego pielgrzymowania do Domu Ojca. Msza św. ofiarowana za zmarłych wyjednuje uwolnienie z mąk czyśćcowych. Słowa Jezusa: „Bierzcie i jedzcie to jest bowiem Ciało moje…” zachęcają nas do spożywania, a nie oglądania w TV Eucharystii.
 7. Dziękujemy za składane ofiary oraz te poza tacą na potrzeby kościoła.
 8. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Franciszkańskim Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Więcej informacji na www.barka.franciszkanie.pl
 9. Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w dniach 16-18 lutego do Tomaszowa Lubelskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 10. W dniach 18-22 lutego trwać będą Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm w kinie Stylowy w Zamościu. Zapraszamy.
 11. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach i domach. Zdrowaś Maryjo…
 12. Z życiem ziemskim z terenu parafii pożegnał się śp. Tadeusz Włodarczyk z ul. Klonowicza, lat 77; Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.