Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

X niedziela zwykła, 11 czerwca 2023 r.

 1. W niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci, które przyjmą Pierwszą Komunię Świętą w maju 2024 r. Msza św. i spotkanie, godz. 14.30.
 2. Młodzież po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 3. Eucharystia na osiedlu Zamczysko przy krzyżu o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie i niedziele, godz. 17.30.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. błogosławionych franciszkanów męczenników z II wojny światowej: Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, Tymoteusza Trojanowskiego, Bonifacego Żukowskiego; we wtorek święto świętego Antoniego Padewskiego oraz wieczorne nabożeństwo fatimskie, godz. 19.00; w środę wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek wsp. bł. Jolanty, klaryski; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek nie ma postu. W sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość odpustowa w parafii św. Brata Alberta.
 7. Dnia 18 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się II Exodus Rodzin pod hasłem: Świętość dla każdego. Wspólna modlitwa, konferencje, koncerty i świadectwa oraz atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie www naszej diecezji.
 8. Wiele osób było zaangażowanych w budowaniu ołtarza Bożego Ciała przy naszym kościele. Dziękuję Panom: Czesławowi Bajwolukowi i Ryszardowi Sokołowskiemu za ofiarowanie i przywóz brzózek; Pani Małgorzacie Gontarz za dekoracje kwiatowe, drukarni Attyla, dziękuję za ofiarowane kwiaty i wszelką pomoc innych osób. Dziękujemy za dary złożone dla kuchni klasztornej.
 9. Dary serc poza tacą na funkcjonowanie świątyni złożyli m.in.: Danuta i Adam Denkiewiczowie, Grażyna Żurawicka, Leokadia Niedabylska, Irena Emeryk, Lucyna Marszalec, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Andrzej Młynarski, Piotr Miechowicz. Dziękujemy, Bóg zapłać!
 10. W dobre funkcjonowanie kościoła systematycznie jest zaangażowanych wiele osób m.in. w zakrystii, muzeum, troszczących się o organy, dbających o czystość w kościele, dobre funkcjonowanie instalacji gazowej, elektrycznej, hydraulicznej. Mamy na stałe zatrudnionych konserwatorów od monitoringu i instalacji przeciwpożarowej. Są osoby dbające systematycznie o piękno skweru i dekoracji wewnątrz. Wielu wspomaga nas pomocą techniczną i stolarską. Są osoby, które z racji swego wykształcenia, kompetencji, doświadczenia zawodowego wspierają świątynię w jej wymiarach konserwatorskich, budowlanych, informatycznych. Wszystkim bardzo dziękujemy. O każdy dom i jego otoczenie trzeba się troszczyć nieustannie, szczególnie jak jest bardzo duży. Myślimy obecnie o umyciu z kurzu wszystkich okien kościoła.
 11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Marcin Kudełka z parafii tutejszej z Eweliną Anną Papierską z Nowego Dworu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 12. Módlmy się za chorych i tych, którzy nimi się nimi opiekują w szpitalach i domach.
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.