Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XII Niedziela zwykła, 25 czerwca 2023

 

  1. Dzisiaj w niedzielę odczytujemy List pasterski Konferencji Episkopatu Polski dotyczący beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci zamordowanych przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej.
  2. Kalendarz liturgiczny: w środę wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w czwartek, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. wg porządku dnia powszedniego. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca z nabożeństwem fatimskim po Mszy św. o godz. 9.00.
  3. W następną pierwszą niedzielę miesiąca, 2 lipca, spotkanie KŻR.
  4. W niedzielę, 2 lipca, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie.
  5. Dziękujemy za dary serc składane na funkcjonowanie kościoła. W ostatnim czasie złożyli je m.in.: Wiesław Bojarski, Krzysztof Ciurysek, Bogusława i Jan Obszańscy, Agnieszka Kozak, Łukasz Sieczkowski. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Joanna i Jacek Droździelowie, Alfreda Koczułap, Stefania Grądkowska, Barbara Harczuk. Bóg zapłać!
  6. Dzisiaj w niedzielę parafialny kościół franciszkanów w Horyńcu obchodzi jubileusz 250 lat od czasu jego konsekracji. O godz. 11.00 Mszy św. będzie przewodniczył Arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki.
  7. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. będzie można wesprzeć ofiarą renowację budynku dla niepełnosprawnych przy ul. Orlicz Dreszera w Zamościu.
  8. Panu Bogu i Matce Bożej polecamy wszystkich rozpoczynających wakacje. Odpoczynek, to także czas na odkrywanie obecności i mądrości Bożej w otaczającym nas świecie.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim się rozstali: śp. Jan Głazowski z ul. Asnyka, lat 68; śp. Helena Józefa Terlecka z ul. Mokrej., lat 90. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.