Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIX Niedziela zwykła, 13 sierpnia 2023

 

  1. Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo fatimskie po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30. Wieczorem natomiast, godz. 19.00 koncert organowy z innymi instrumentami w wykonaniu młodych muzyków. Zapraszamy.
  2. Jutro wspominamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika; założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza i wydawcy. W tym dniu modlimy się za wszystkich pomordowanych w obozach i więzieniach. Ojciec Maksymilian zginął w Oświęcimiu w bunkrze głodowym w dniu 14 sierpnia 1941 r.
  3. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Będzie błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i owoców. Z tą uroczystością wspominamy Bitwę Warszawską, zwyczajowo zwaną Cudem nad Wisłą.
  4. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, 26 sierpnia. Msze św. w tym dniu wg porządku dnia powszedniego.
  5. Dzięki darom serc wiernych możemy opłacać rachunki za wodę, energię, gaz, ogrzewanie w obecnym czasie krypt kościoła, utrzymywać pracowników klasztoru, muzeum i kościoła. Duża część koncertów organowych i innych wydarzeń kulturalnych również jest finansowana z ofiar naszych dobrodziejów. Bóg niech wynagrodzi stokrotnie!
  6. Niech swoją laską Jezus wspomaga chorych i tych, którzy nimi się opiekują.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Mariannę Kolibską z ul. Peowiaków, lat 84. Za śp. Mariannę i zmarłych módlmy się: Dobry Jezu….

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.