Powrót do wszystkich Aktualności

XIX Niedziela zwykła, 7 sierpnia 2022 r.

 

  1. W niedzielę spotkania KŻR w kościele oraz spotkanie organizacyjne w salce w kryptach kościoła.
  2. W niedzielę w naszej świątyni kazania głosi o. Mirosław Buczko, asystent prowincji ds. misji. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na rzecz misji prowadzonych przez nasz Zakon.
  3. W niedzielę, 7 sierpnia, w naszym kościele koncert organowy o godz. 19.00 w wykonaniu Pani Marleny Neć. Zapraszamy.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Dominika; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Sztein), patronki Europy. Była filozofem, nawróconą żydówką, karmelitanką, męczennicą z Auschwitz; w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek, święto św. Klary, dziewicy założycielki Sióstr Klarysek. Msza św. odpustowa u Sióstr Klarysek w Sitańcu w czwartek, godz. 7.00; w sobotę, 13 sierpnia, wigilia męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00.
  5. Za tydzień w niedzielę, 14 sierpnia, kazania głosić będą Ojcowie Redemptoryści oraz zbierać ofiary na potrzeby odnowy kościoła św. Mikołaja w Zamościu.
  6. Po niedzieli w poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Będzie błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i owoców. W tym dniu także koncert organowy o godz. 19.00 w wykonaniu Pana Pawła Seligmana. Zapraszamy.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Mazur z parafii wojskowej pw. św. Jana Bożego w Zamościu z Joanną Mazurek parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Mariusza Guzowskiego z ul. Pereca, lat 47; śp. Bohdana Dziura z ul. Lipskiej, lat 87; śp. Annę Stasiuk z ul. Asnyka, lat 70. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.