Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XV Niedziela Zwykła – 11. VII. 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

11 lipca 2021

Druga Niedziela w odbudowanym

z łaski Bożej i dobroci ludzkiej kościele

  1. Jezus w Ewangelii każe mi uświadomić sobie prawdę, że moje życie jest znakiem Bożego wybrania. Żyję, ponieważ jestem wybrany i powołany przez Boga. Co jest moim życiowym powołaniem? Czy czuję się wybranym przez Jezusa? Czy jestem szczęśliwy?
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła; w piątek wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  3. We wtorek, 13 lipca, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 17.00 Eucharystią. Następnie różaniec z rozważaniami. Zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą.
  4. W środę, 14 lipca, modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marię Kolbego. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9.30.
  5. Dziękujemy za dary serc na odbudowę kościoła. W minionym czasie złożyli je m.in.: Helena Ryściuk, Anna Kupska, Zofia Radlińska, Andrzej Młynarski, Krzysztof Jędruszczak, Anna Antoszczak. Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, kancelaria adwokacka w Zamościu adw. Szczepan Semczuk, Maria Mastalińska, Agnieszka Herc, Anna Czerniak, Elżbieta Brzozowska, Katarzyna Dudek, Renata Ochniowska, Jadwiga Maria Sahajko, Halina Maślana, Wiesława Jaskuła, Edward, Stanisław, Ryszard. Rodzina Nowaków, Jadwiga Paluch, Chór „Contra” z Zamościa i inni. Bóg zapłać. Dobrze się stało, że ofiarowany nam przez Boga czas, zamieniliśmy w wielkie piękno i dobro dla następnych pokoleń!
  6. Módlmy się za zmarłych: śp. Marię Czesławę Cichoń z ul. Peowiaków, lat 66; śp. Mariana Pakułę z ul. Korczaka, lat 81; śp. Teresę Joannę Lewandowską z ul. Bazyliańskiej, lat 89; śp. Ireneusza Franciszka Magdziaka z ul. Peowiaków, lat 58. Wieczny odpoczynek….

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.