Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2023

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas naszych narodowych polskich świąt związanych z osobą Maryi. Sierpień to również czas modlitwy o trzeźwość narodu i podejmowania abstynencji.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek, 1 sierpnia, wsp. św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora kościoła oraz 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w środę, 2 sierpnia, w kościołach franciszkańskich i parafialnych jest możliwość zyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli, Matki Bożej Anielskiej. Każdy wierny może uzyskać odpusty dla siebie lub ofiarować je za zmarłych. Odpustów nie ofiarujemy za żyjących; w piątek wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w niedzielę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym regionie jest zwyczaj, że w Przemienienie Pańskie wierni przynoszą do poświęcenia ziele kopru.
 3. W nadchodzącym tygodniu są dni odnowy duchowej: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 4. W następną niedzielę spotkania KŻR.
 5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Łukasz Szpatuśko z parafii tutejszej i Diana Dołomisiewicz z parafii św. Brata Alberta w Zamościu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 6. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia.
 7. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w „Exodusie Młodych”, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły na stronie internetowej, w aplikacji.
 8. Na wiosnę, w kwietniu 2024 r. planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch: Padwy, Asyża, Rzymu, Monte Cassino i innych ciekawych miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenia do końca września 2023 r. Koszt tej pielgrzymki od osoby wyniesie prawdopodobnie ok. 4,5 tys. zł. Okolicznością tej pielgrzymki są Wielkie Jubileusze w Zakonie Franciszkanów: osiemset lat od zatwierdzenia pisemnego w Rzymie Reguły dla św. Franciszka w 1223 r.; osiemset lat od inscenizacji Bożego Narodzenia stworzonego przez św. Franciszka z Asyżu w Greccio w roku 1223 r.; osiemset lat od otrzymania stygmatów przez św. Franciszka z Asyżu na Alwerni we wrześniu 1224 r.  Natomiast w roku 2026 będziemy obchodzić Jubileusz ośmiuset lat od śmierci  św. Franciszka. Rozstał  się z ziemią i poszedł do nieba w dniu 3.10.1226 r.  Zapraszamy do uczestnictwa w tych franciszkańskich Jubileuszach.
 9. W niedzielę, 13 sierpnia br., godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy z innymi instrumentami. Więcej o scenariuszu tego dzieła muzycznego i Wykonawcach na plakatach i stronie internetowej parafii.
 10. Módlmy się za dzieci, młodzież, odpoczywających na wakacjach, aby trwali przy Bogu i Jego sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.