Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIX Niedziela Zwykła, 22 października 2023 r.

  1. Dzisiaj w niedzielę wsp. św. Jana Pawła II, wielkiego z Rodu Polaków.
  2. Przygotowanie duchowe dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
  3. W niedzielę jest możliwość zwiedzenia z przewodnikiem krypt kościoła po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30.
  4. Dzisiaj w niedzielę koncert organowy w naszym kościele, godz. 19.00. Wykonawcą będzie Pan Michał Dąbrowski z Warszawy. Zapraszamy.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Jana Kapistrana; w sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon miał przydomek Zelota – Gorliwiec, ze względu na gorliwość w zachowywaniu Prawa Mojżeszowego. Św. Juda Tadeusz, brat Jakuba Młodszego, był krewnym Pana Jezusa. Jest autorem listu zaliczonego do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni wzywają go jako orędownika w sprawach beznadziejnych.
  6. Można zamawiać intencje Mszy św. na nowy 2024 rok.
  7. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki, godz. 16.30.
  8. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W dni powszednie listopada Msza św. za poleconych w wypominkach będzie sprawowana o godz. 9.00.
  9. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza.
  10. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych parafian, sympatyków, dobrodziejów. W ostatnim czasie zmarł śp. Andrzej Kęsik z ul. Grodzkiej, lat 65. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.