Powrót do wszystkich Aktualności

XXIX Niedziela Zwykła, 22 października 2023 r.

 1. Dzisiaj w niedzielę wsp. św. Jana Pawła II, wielkiego z Rodu Polaków.
 2. Przygotowanie duchowe dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
 3. W niedzielę jest możliwość zwiedzenia z przewodnikiem krypt kościoła po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30.
 4. Dzisiaj w niedzielę koncert organowy w naszym kościele, godz. 19.00. Wykonawcą będzie Pan Michał Dąbrowski z Warszawy. Zapraszamy.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Jana Kapistrana; w sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon miał przydomek Zelota – Gorliwiec, ze względu na gorliwość w zachowywaniu Prawa Mojżeszowego. Św. Juda Tadeusz, brat Jakuba Młodszego, był krewnym Pana Jezusa. Jest autorem listu zaliczonego do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni wzywają go jako orędownika w sprawach beznadziejnych.
 6. Można zamawiać intencje Mszy św. na nowy 2024 rok.
 7. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki, godz. 16.30.
 8. Ofiarodawcy składający ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła.: Bronisława Danielak, Joanna i Jacek Droździelowie, Michał Słomian, KŻR nr 4, Barbara i Zbigniew Sierak, Zofia i Adam Margol, Marta Bogdanowicz, Eugenia Sidor. Obecnie zbieramy ofiary na cztery kamienne kropielnice do naszego kościoła. Bóg zapłać!
 9. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W dni powszednie listopada Msza św. za poleconych w wypominkach będzie sprawowana o godz. 9.00.
 10. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza.
 11. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych parafian, sympatyków, dobrodziejów. W ostatnim czasie zmarł śp. Andrzej Kęsik z ul. Grodzkiej, lat 65. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.