Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXV Niedziela zwykła, 24.09.2023

  1. Dzisiaj kazania misyjne będzie głosił o. Bogusław Dąbrowski, franciszkanin, który jest założycielem franciszkańskiej misji w Ugandzie, gdzie pracował ponad 19 lat. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek.
  2. Dzisiaj w niedzielę w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Najpierw Msza św. o godz. 10.30. Kandydaci do bierzmowania oraz dzieci do Pierwszej Komunii Świętej wybierając dobrowolnie przyjęcie tych sakramentów w naszym kościele, w każdą niedzielę w naszym kościele uczestniczą w Eucharystii o godz. 10.30.
  3. Koncert muzyki barokowej odbędzie się dzisiaj w naszym kościele, godz. 19.00. Zapraszamy.
  4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana; w środę wsp. św. Wincentego a Paulo; w czwartek wsp. św. Wacława, męczennika; w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wsp. św. Hieronima.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca a zarazem rozpoczęcie nabożeństw październikowych o godz. 17.30 w niedziele i dni powszednie.
  6. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają swymi ofiarami utrzymanie franciszkańskiego kościoła składamy serdeczne podziękowania z modlitwą. Ofiarodawców odczytamy za tydzień.
  7. W całości różnorakich wydatków zbieramy ofiary na cztery kamienne barokowe kropielnice do naszej świątyni. Chętnie widziani są ofiarodawcy kropielnic.
  8. Niech Pan przyjmie do swojej chwały wszystkich zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów, Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.