Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVI Niedziela Zwykła, 1.10.2023

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00.
  2. Dzisiaj w niedzielę w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 10.30.
  3. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do licznego, rodzinnego udziału w nabożeństwach o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie części różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji ważnych celów. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
  4. Zbliża się uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu, który przez swoje życie zgodne z Ewangelią przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. We wtorek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo celebrowane jedynie raz w roku Transitus – duchowe przeżycie śmierci św. Franciszka z Asyżu i jego przejście do Nieba. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Przychodzimy ze świecami.
  5.  W środę, 4 października, Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 15.30 i 18.00.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania. W tym dniu wspominamy św. Faustynę Kowalską.
  7. W pierwszy piątek miesiąca wizyta duszpasterska u chorych W tym dniu wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy za grzechy ludzi przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Różaniec fatimski w sobotę po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00.
  9. Zbieramy ofiary na cztery marmurowe barokowe kropielnice do naszej świątyni.
  10. Dziękujemy Panu Markowi za trud umycia okien w kościele, Pani Jadwidze za pomoc w archiwizacji wydarzeń muzycznych w kościele. Dziękujemy wszystkim za wielorakie dobro okazywanej naszej świątyni.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.