Powrót do wszystkich Aktualności

XXVI Niedziela Zwykła, 1.10.2023

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00.
 2. Dzisiaj w niedzielę w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 10.30.
 3. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do licznego, rodzinnego udziału w nabożeństwach o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie części różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji ważnych celów. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 4. Zbliża się uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu, który przez swoje życie zgodne z Ewangelią przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. We wtorek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo celebrowane jedynie raz w roku Transitus – duchowe przeżycie śmierci św. Franciszka z Asyżu i jego przejście do Nieba. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Przychodzimy ze świecami.
 5.  W środę, 4 października, Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 15.30 i 18.00.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania. W tym dniu wspominamy św. Faustynę Kowalską.
 7. W pierwszy piątek miesiąca wizyta duszpasterska u chorych W tym dniu wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy za grzechy ludzi przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Różaniec fatimski w sobotę po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00.
 9. Dary serc na funkcjonowanie kościoła poza tacą złożyli m.in.: Aleksander Wojtyga, Danuta Stadnik, Alicja i Daniel Stachurski, Barbara Anna Fijołek. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Marianna Wójcik, Stefania Grądkowska, Zofia i Zenon Małeccy, KŻR nr 14 pw. Judy Tadeusza, Jarosław Zych. Bóg zapłać!
 10. Zbieramy ofiary na cztery marmurowe barokowe kropielnice do naszej świątyni.
 11. Dziękujemy Panu Markowi za trud umycia okien w kościele, Pani Jadwidze za pomoc w archiwizacji wydarzeń muzycznych w kościele. Dziękujemy wszystkim za wielorakie dobro okazywanej naszej świątyni.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.