Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVII Niedziela zwykła, 8 października 2023

 

  1. Po Mszy św. sprawowanej o 14.30 z przewodnikiem można zwiedzić krypty kościoła. Zapraszamy
  2. Dzisiaj w niedzielę w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Najpierw Msza św. o godz. 10.30 a następnie spotkania.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do licznego, rodzinnego udziału w nabożeństwach o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie części różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji ważnych celów. Dodatkowo w kościele różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
  4. W piątek, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 18.00, następnie procesja i modlitwa różańcowa.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiarodawców odczytamy za tydzień. Obecnie zbieramy fundusze na cztery marmurowe kropielnice do naszego kościoła.
  6. W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
  7. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Na Nowy 2024 rok można zamawiać intencje Mszy św. Oprócz ofiarowanej Mszy św. za zmarłych, w naszych rodzinach jest wiele spraw, które powinniśmy także powierzać Bogu przez Eucharystię.
  9. Na wiosnę, w kwietniu 2024 r. planujemy autokarową ośmiodniową pielgrzymkę do Włoch: Padwy, Asyża, Rzymu, Monte Cassino i innych ciekawych miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenia do końca października 2023 r. Okolicznością tej pielgrzymki są Wielkie Jubileusze w Zakonie Franciszkanów.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym tygodniu z życiem ziemskim pożegnał się śp. Damian Krawiec z ul. Peowiaków, lat 32. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.