Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXX Niedziela Zwykła, 23 października 2022 r.

 

 1. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 2. Kalendarz liturgiczny: w piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon miał przydomek Zelota – Gorliwiec, ze względu na gorliwość w zachowywaniu Prawa Mojżeszowego. Św. Juda Tadeusz, brat Jakuba Młodszego, był krewnym Pana Jezusa. Jest autorem listu zaliczonego do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni wzywają go jako orędownika w sprawach beznadziejnych.
 3. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.15.
 4. Przygotowanie dla dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
 5. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: KŻR nr 2 pw. św. Klary; Alfreda Koczułap, Maria Stefanek Serafin, Andrzej Młynarski, Marzena i Michał Słomianowie, Jadwiga Typek, Zofia Niewiadomska. Bóg zapłać!
 6. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W dni powszednie listopada Msza św. za poleconych w wypominkach będzie sprawowana o godz. 9.00.
 7. Po terenie naszej parafii wyznaczone osoby będą roznosić opłatki na stół wigilijny i inne materiały duszpasterskie.
 8. Można nabyć kalendarz na nowy 2023 r. z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
 9. W następną niedzielę, 30 października, w naszym kościele, godz. 19.00 wydarzenie muzyczne pt.: „Requiem dla świata – Tomasz Radziwonowicz z naszą Orkiestrą Symfoniczną z Zamościa. Więcej na plakatach i naszej stronie internetowej parafii, zakładka – koncerty. Zapraszamy.
 10. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej.
 11. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.