Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXX Niedziela Zwykła, 29 października 2023 r.

 1. Przygotowanie duchowe dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
 2. W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych którzy cieszą się już oglądaniem Boga w Jego królestwie. Porządek Mszy św. w kościele jak w niedzielę.
 3. W czwartek, 2 listopada, wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych w przebywających czyśćcu, czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego – odpustu, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Msze św. wg porządku dnia powszedniego.
 4. W Zakonach Franciszkańskich, 3 listopada, modlimy się za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu.
 5. Można nabyć kartki „wypominkowe” i z wpisaną listą zmarłych odnieść je do kościoła. Za poleconych w wypominkach w dni powszednie listopada będziemy sprawować Mszę św. o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion. Piętnaście minut przed Mszą św. o godz. 9.00; 15.30 będziemy kolejno odczytywać zmarłych poleconych modlitwie Kościoła.
 6. Msze św. 1 listopada na zamojskich cmentarzach będą odprawiane w następującym porządku: Cmentarz parafialny – 12.00; Cmentarz komunalny – 9.00 i 12.00.
 7. Msze św. 2 listopada na zamojskich cmentarzach będą odprawiane w następującym porządku: Cmentarz parafialny – 9.00 i 11.00; Cmentarz komunalny – 9.00 i 12.00; Msza św. na Rotundzie – 15.00
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywali Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i spotkania KŻR.
 10. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej.
 11. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych, m.in. śp. Rafała Pikor z ul. Podwale, lat 47; śp. Wandę Półtawską, harcerkę, więźniarkę obozu w Niemczech z czasu drugiej wojny światowej, przyjaciółkę św. Jana Pawła, żonę filozofa Andrzeja Półtawskiego, matkę czwórki dzieci, doktora nauk medycznych, obrończynię dzieci nienarodzonych. Zmarła w Krakowie, lat 102. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.