Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXIII Niedziela zwykła, 19.11.2023 r.

  1. W każdą niedzielę, godz. 10.30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ta Eucharystia jest także cotygodniowym duchowym przygotowaniem młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek, 20 listopada, wsp. św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w sobotę wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  3. Dzisiaj w kruchcie kościoła można za dobrowolną ofiarę nabyć ciekawe książki z tematyki religijnej.
  4. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Modlimy się za nich i ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00. Kartki wypominkowe można jeszcze dołączyć.
  5. Po terenie naszej parafii będą roznoszone pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Przy okazji można będzie nabyć kalendarz na rok 2024 z wieloma informacjami z historii i odbudowy naszego kościoła.
  6. W niedzielę, 26 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla. W tym dniu w naszej diecezji będzie obchodzony Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Zamościu w parafii Matki Bożej Królowej Polski.
  7. W Uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada, koncert organowy w naszym kościele, godz. 19.00 w wykonaniu Pana prof. Jana Bokszczanina z Łomianek. Organista ten jest autorem nagranej w naszym kościele płyty DVD z utworami Jana Sebastiana Bacha i innych twórców muzyki organowej. Zapraszamy.
  8. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholi muzycznej. Informacje u ojca Łukasza.
  9. W niedziele, po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30 jest możliwość zwiedzenia z przewodnikiem krypt kościoła. Zapraszamy.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Módlmy się śp. Irenę Rozwałkę z ul. Jordana, lat 94. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.